Špina - Barbora Bernátová

Dva týždne pred vianočnými prázdninami sa skupinka pubertiakov vyberie korčuľovať do zamrznutého kameňolomu. Hladina je zasnežená, večerná obloha oranžová, vo vzduchu cítiť zimu. Dvojité rande sa pre všetkých odrazu zmení na ten najhorší zážitok vôbec, keď sa jednému z dievčat zakliesni korčuľa do ľudských prstov vytŕčajúcich spod zamrznutej vodnej hladiny.

Prípadu vraždy mladého stredoškolského učiteľa sa okamžite ujíma kapitán Dávid Meizner, ku ktorému šéfka priradí novú posilu na oddelení. Nadporučík Dominik Tóth ale vôbec nepôsobí ako policajt a už pri prvom stretnutí si na seba obaja urobia názor. Aj napriek tomu sa spoločne púšťajú do komplikovaného vyšetrovania, ktoré ich zavedie späť do školských lavíc, medzi prísnych učiteľov, drzých študentov a krásne študentky. Dávid s Dominikom postupne odhaľujú čoraz viac špiny, do ktorej bola obeť zapletená, a prichádzajú na to, že vrah mohol mať viacero dobrých dôvodov, prečo sa rozhodol učiteľa zbaviť.

Kniha vyšla 1.12.2022

Ak máte záujem o knihu s podpisom autorky, uveďte to do poznámky pri objednávke knihy.

13,90 € 15,90 €

BARBORA BERNÁTOVÁ

sa narodila na jeseň roku 1992 v Košiciach. Od detstva ju fascinuje knižný svet, ktorý vníma ako možný únik z reality do sveta fikcie. Námety na knihy čerpá najmä zo snov a mená pre svoje postavy z náhrobných kameňov. Fantázia jej pomáha aj pri písaní iných žánrov a dúfa, že raz si nájde dostatok času na napísanie epickej fantasy, v ktorej sa odrazí jej záľuba v osmanských dejinách. 
V roku 2020 jej vyšiel debutový román Dievča v hmle so svojráznym detektívom Dávidom Meiznerom v hlavnej úlohe, ktorý bol preložený aj do českého jazyka. V roku 2022 vyšlo pokračovanie s názvom Špina, ktorého český preklad sa chystá na začiatok roka 2024. Pod pohrebným mesiacom je autorkinou treťou knihou.