Pod pohrebným mesiacom - Barbora Bernátová

Klára je mladá žena, ktorá sa kvôli chybám z minulosti bojí postaviť tvárou v tvár vlastným démonom. Napriek strachu je odhodlaná urobiť za všetkým hrubú čiaru a začať odznova. Ale dá sa prevrátiť list a odpustiť niekomu, kto vám tak veľmi ublížil? Klára rozumie, že nie každý si zaslúži druhú šancu. Možno ani ona nie.

Keď sa v jedno ráno prebudí na brehu jazera, je uzimená, dezorientovaná a vystrašená. Nevie, ako sa tam dostala, ani čo sa v noci stalo. Čo je najhoršie, netuší, že len o pár metrov ďalej leží jej mŕtvy spolužiak.

Alex je nádejný architekt, ktorý má celý život pred sebou. Už niekoľko rokov chodí so svojou priateľkou, no vo vzťahu s ňou nie je šťastný. Alex je totiž celý život zamilovaný do Kláry. Ale Alex je mŕtvy.

Kapitán Dávid Meizner a jeho kolega Dominik Tóth sa púšťajú do vyšetrovania Alexovej smrti. Dávid nie je novým prípadom nadšený. Doma naňho čaká tehotná priateľka, termín pôrodu sa blíži a on by rád strávil nejaký čas v pokoji, pretože vie, že po narodení dieťaťa už žiadny pokoj mať nebude. Dominik ale trvá na tom, aby mu s prípadom pomohol – Klára je jeho kamarátka z detstva, ktorá ho prosí o pomoc. Po jej výsluchu sa obaja vyberú na miesto činu, kde nájdu niečo, čo vôbec nečakali. A tak začne mať Dávid pochybnosti: Hovorí Klára pravdu?

Kniha vyšla 6.11.2023.

Ak máte záujem o knihu s podpisom autorky, uveďte to do poznámky pri objednávke knihy.

15,90 € 17,90 €

BARBORA BERNÁTOVÁ

sa narodila na jeseň roku 1992 v Košiciach. Od detstva ju fascinuje knižný svet, ktorý vníma ako možný únik z reality do sveta fikcie. Námety na knihy čerpá najmä zo snov a mená pre svoje postavy z náhrobných kameňov. Fantázia jej pomáha aj pri písaní iných žánrov a dúfa, že raz si nájde dostatok času na napísanie epickej fantasy, v ktorej sa odrazí jej záľuba v osmanských dejinách.
V roku 2020 jej vyšiel debutový román Dievča v hmle so svojráznym detektívom Dávidom Meiznerom v hlavnej úlohe, ktorý bol preložený aj do českého jazyka. V roku 2022 vyšlo pokračovanie s názvom Špina, ktorého český preklad sa chystá na začiatok roka 2024. Pod pohrebným mesiacom je autorkinou treťou knihou.