Deti zatratenia - Peter Pavonič

Daniel Dársky mal takmer všetko - úspešnú knihu, peniaze, slávu, nový byt a krásnu priateľku. Nič ale netrvá večne, čo mladý spisovateľ pochopí, keď sa mu začnú míňať peniaze. Z toho takmer všetkého mu ostane len drahý byt a spisovateľská kríza, ktorej sa môže zbaviť jediným spôsobom...

Súkromný detektív Martin Eggenberger má najradšej veci vo vlastných rukách, ale po spisovateľovom naliehaní nakoniec pristúpi na spoluprácu a obaja sa pustia do vyšetrovania zdanlivej samovraždy tehotného osemnásťročného dievčaťa. Tento prípad je pre Daniela ako stvorený. Nielenže má pred sebou zaujímavý námet na novú knihu, tiež sa pri riešení pochybného obesenia mladej Natálie pohybuje v jemu dobre známej blackmetalovej subkultúre. Počas vyšetrovania sa zoznamuje s členmi dvoch metalových kapiel, ktorí Natáliu poznali, a skoro všetci sa zhodnú na tom, že by samovraždu nikdy nespáchala... Skoro všetci. Danielova a detektívova verzia ohľadom premyslenej vraždy sa ukáže ako správna, keď sa neďaleko miesta činu nájde Natáliin denník a v ňom kresba chlapca. Navyše sa vrah natoľko bojí odhalenia, že začne robiť chyby.

Kniha vyšla 1.12.2022

Ak máte záujem o knihu s podpisom autora, uveďte to do poznámky pri objednávke knihy.

13,90 € 15,90 €

PETER PAVONIČ

sa narodil v roku 1993 v Košiciach. Jeho literárnym vzorom je Karl Ove Knausgård, ktorého sériu Môj boj považuje za to najlepšie, čo bolo kedy napísané. V roku 2019 mu vyšiel debutový detektívny román O mŕtvych len v dobrom, kde využil svoju záľubu v okultizme. Rád počúva metal, čo sa zasa odrazilo v zápletke jeho druhého detektívneho románu.